Ráda fotím a ráda fotky upravuju, ale z Photoshopu mám hrůzu. Neodrazuje mě jen jeho složitost, ale především cena. A tak na úpravu fotek používám PicMonkey.

Když jsem začala s Project Life, upravovala jsem fotky v online aplikaci Picnic. Byl to skvělý program a byl zadarmo. Pak ho ovšem zrušili a tak jsem hledala alternativu. A našla jsem PicMonkey a jsem nadšená! Má všechno co měl Picnic a spoustu funkcí navíc. Základní verze je zdarma, platí se jen za některé pokročilejší funkce. Asi rok jsem si vystačila se základní verzí, ale pak jsem vyzkoušela tu placenou a jsem nadšená ještě víc. Myslím, že to není drahé, vychází to na 2,75 dolarů/měsíc. Placenou verzi si můžete napřed na 30 dní vyzkoušet zdarma a až pak se rozhodnout.

Jediné co mi zatím u PicMonkey vadí, je že jde nahrát vždy jen jedna fotka. Hromadné úpravy nejsou možné. Na běžnou editaci a uspořádání fotek používám Picasu (zdarma ke stažení na internetu) a ke složitějším úpravám pak PicMonkey.

Takže, co s touhle fotkou, která je tmavá, nažloutlá, nelíbí se mi pozadí a Matteo má na obličeji červené fleky. V následujících jedenácti krocích, vám ukážu, co s tím.


When I started with Project Life, I used Picnic for photo editing. It was a great online software and it was free. Then they shut it down, so I was looking for an alternative. And I found Pic Monkey and I love it! It has everything what Picnic had, and more. Basic version is free, then you can upgrade to Royal, if you want to you some advanced functions. At $2,75 per month, I think its affordable for what it offers. You can try the Royale version first for 30 days free, then decide.

I use Picasa (you can download it free) for the basic organization and some minor adjustments of my pictures and Pic Monkey for all my editing.

So, what could be done with this picture which is too dark, yellowish, with red spots in the face and I do not like the background? I will show you in 11 easy steps how to improve it.


 

Otevřete fotku v editoru PicMonkey a jako první upravte výřez. Často používám pravidlo zlatého řezu (důležitý objekt je umístěn v 1/3 fotky).

Open your photo in Pic Monkey editor and first crop it. I often use The rule of thirds (important object is situated in 1/3 of the picture).

1

Pak fotku prosvětlím. To dělám u téměř každé fotky.

Then I add some light, I do this with almost all of my pictures.

2


A protože světla není nikdy dost, ještě přidám v expozici.

And because there is never enough light, I add some highlights.

3 (1)

Pak se zbavím toho žlutého nádechu.

Then I get rid of the yelowish tone.

4

Změnit pozadí. Tady to chce trochu pečlivosti a trpělivosti.

Change the background. That requires a bit of patience.

5

6

Nemám ráda přebarvené fotky a tak často snižuju barevnost, ale to je samozřejmě na osobním vkuse.

Then I tone down the saturation, I prefere more soft colors.

7

Doostřit, ale jemně, ať to působí přirozeně.

Sharpen a little, it’s easy to overdo it, so be careful.

8

Teď se zbavím těch červených flíčků a dalších nedokonalostí.

Now I soften the red spots on forehead and other small inequalities.

9

10

Poslední úpravou je projasnění očí. Velmi lehce se to dá přehnat, tak pozor.

Last step is brightening of the eyes. For natural effect, fade it down to at lest 80%.

11

A tradááááááááá! Je hotovo. Fotka po a před.

Tradáááááá! We are done. Picture after and before.

picmonkey 1-001

Mějte krásnou neděli

Have a beautiful Sunday

 

podpis-002

Heart

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *