Začala jsem narozením našeho syna Mattea v říjnu 2012 a tak moje první album, nezačíná od ledna, jak to většinou bývá. Tohle album je dokumentací prvního roku našeho života ve třech, je tedy od října 2012 do října 2013. Zbývá mi ještě doplnit jednu těhotenskou dvojstranu a pár drobností a je hotovo. No, skoro v půlce roku 2015 už bylo načase.

 DSCF9087a

V tomhle albu nemám vzorně každý týden na dvojstranu. Některé týdny jsem zdrcla dohromady a třeba jen na jednu stranu. Dělala jsem je zpětně s několika měsíčním odstupem a řídila se podle toho kolik fotek a poznámek jsem v té době byla schopná udělat.

Popravdě řečeno, jsem ráda, že mám alespoň něco, Matteo byl hodně nespavé a ubrečené novorozeně a já jsem v každé volné chvíli spíš spala, než tvořila.

Jsem založením spíš fotograf než spisovatel a tak dokumentuju převážně pomocí fotek. Na první fotku jsem vždy (v editoru PicMonkey) přidala datum a číslo týdne. Týdny jsem počítala od narození Mattea ne od začátku roku.

DSCF9091a

Prostřední řada – první kartička je vytvořená ve wordu a vytištěná na obyčejný bílý papír. Je to přehled všech událostí toho týdne, nebo dvou. Druhá kartička je z kolekce Midnight a pak už jen fotky.

Fotky ráda používám v podobné barevnosti a když se mi tam nějaká barevně nehodí, ale přesto ji chci použít, vytisknu si ji černobíle.

Občas zařadím stránku A4 s nějakou speciální sérii fotek, nebo z nějaké události, u které mám pocit, že si zasluhuje svoji vlastní strákku.

Tady je série fotek zachycující tu nekonečnou paletu miminkovských výrazu, které zná každá máma. Matteovi bylo něco přes měsíc. Koláž jsem udělala v Picase a pod ni jen přidala datum. Ale ještě uvažuju o tom, že přidám nějaký popisek.

 DSCF9090a

Použité produkty:
Kapsy – design A od We Are Memory Keepers, A4 plastová kapsa z papírnictví
Kartičky – Baby edice & Midnight edice od Becky Higgins
Foto editor – PicMonkey, Picasa

Krásný den

podpis-002

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *