Ne všechny fotky se mi vejdou do alb a i kdyby ano, některé tam nevyniknou tak, jako vytištěné ve fotoknize. Některé fotky si prostě zaslouží více prostoru a větší formát, si myslím. Začala jsem tedy vybírat, kterou fotoknihu objednám, už jsem měla zkušenost s Piklio knihou a byla jsem spokojená. Oproti tomu fotokniha z Bontia, byla o poznání méně kvalitní. U ostatních firem mi nevyhovoval software pro nahrávání a rozmístění fotografií. Ještě připadal v úvahu Fotolab, ale ten možná vyzkouším příště.

Takže Piklio. Objednala jsem v akci (mívají je celkem často, stačí se zaregistrovat na jejich stránkách a budete dostávat upozornění na email) fotoknihu EVERFLAT na šířku, formát A4. Stála 799kč za max 80 stran (můžete mít samozřejmě i méně). Téma knihy bylo – 1.rok našeho syna Mattea. Začínám tedy narozením a končím oslavou 1.roku.


This post is about a photobook I ordered from a czech printer company called PIKLIO, so I will not translate all, as it applies only to czechs. So, please enjoy the pictures and next time, I will try an international printer BLURB, so looking forward to share with you my experience.

První list je bez fotek, jen černá stránka. Můžete si vybrat mezi černou a bílou. Pak jsem zvolila fotku přes celou stránku, na které má Matteo jeden den.

DSCF0333

Druhá a třetí strana. Pokud se mi fotky nehodí barevné, upravím si je v Picasse do černobíla

DSCF0334

Tady má Matteo 1.měsíc
DSCF0335 DSCF0336 DSCF0337

2.Měsíce. Pokud mám takovou sekvenci fotek jako na stránce napravo, pak je ráda používám všechny. Takže si sestavím koláž v Picasse nebo Picmonkey.

DSCF0338

Vánoční focení :). Nemělo u Mattea velký úspěch..

DSCF0339a DSCF0340

4. měsíce

DSCF0341

A opět sekvence, jen trochu jiná. Na ty rychle měnící se výrazy u malých miminek je sekvenční focení ideální. Jen musíte mít dostatek denního světla, ať jsou fotky ostré.

DSCF0342 DSCF0343

4,5 měsíce a výlet do Bangladéše za tátou, kde zrovna pracoval

DSCF0344

5. měsíc  a pokračování příště

DSCF0345

Tak a od šestého měsíce dál, si to necháme na příště, protože musím jet vyzvednout Mattea ze školky, tak ať nepřijedu pozdě.

S čím jsem spokojená?

 

 

Co udělám příště jinak?

 

tak já letím, páááá

podpis-002

Heart

2 Responses

  1. Dobrý večer máte moc krásné fotky…také dělám fotoknihy a už se těším až příště vyzkouším dle vaší rady fotoknihu piklio 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *